Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, sklep Ekogroszek Centrum wprowadził do sprzedaży PELLET. Zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych.

 

   

17,00 zł/ worek

16,50 zł/ worek

 

   

 18,00 zł/ worek

 

 

 

 

Pellet LAVA
to wysoka jakość , którą producent może zagwarantować dzięki wykorzystywaniu do produkcji własnych trocin, nad których jakością i składem sprawuje pełną kontrolę. Do produkcji wykorzystuje wyłącznie trociny z drzew iglastych (sosna, świerk), które charakteryzują się bardzo dobrą spoistością, zaś wyprodukowany z nich pellet - jasną barwą.
Popularnie stosowana suszarnia bębnowa w której temperatura suszenia wynosi około 400ºC została zastąpiona przez nowoczesną suszarnię taśmową w której temperatura wynosi do 100ºC.
Efekt: unikanie nadpalenia materiału, jak również zanieczyszczenia go sadzą czy spalinami. Lepiszcze nie zostaje wypalone, co sprzyja procesowi granulowania.

Przyjazny Środowisku:
* Pellet LAVA jest przyjazny środowisku - emisja CO2 w czasie spalania jest równa ilości CO2 pochłoniętego przez roślinę w czasie jej wzrostu co oznacza, że do atmosfery nie jest emitowana dodatkowa ilość CO2.
*bardzo dobre walory opałowe (min 5,0 kWh/kg w stanie suchym),
*bardzo niska zawartość popiołu ≤ 0,7%,
*minimalna emisja dwutlenku siarki i innych szkodliwych substancji.
*wilgotność  ≤10%

Wysoka jakość:
*Stałe kontrole pozwalają zachować wysoką jakość produktu.
*Pellet Lava posiada certyfikat FSC.

Pellet LAVA oferowany jest w workach standardowej wielkości 15 kg.
Średnica pelletu: 6 mm

PELLET DRZEWNY OLCZYK

PELLET – to przetworzone trociny (zrębki) sprasowane pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu energia zostaje silnie zagęszczona. Proces ten zachodzi bez udziału dodatkowych lepiszczy. Pellet posiada wysokie wartości energetyczne, niską zawartość wilgoci, z 1 tony pelletu powstaje po spaleniu ok. 4 kg ekologicznego popiołu, który może być wykorzystany jako naturalny nawóz ogrodniczy. Jest przyjazny dla środowiska- produkcja pelletu nie powoduje dodatkowej wycinki drzew w lesie.
Mamy w swojej ofercie Pellet iglasty, workowany - 15kg (paleta 1050 kg)

ZALETY PELLETU:
* komfort, czystość i wygoda podczas transportu i stosowania
* niska emisja CO2 podczas spalania
* stanowi odnawialne źródło energii
* spalanie odbywa się w bezobsługowych kotłach
* z 1 tony pelletu powstaje po spaleniu ok. 4 kg popiołu, po spaleniu takiej samej ilości węgla lub miału otrzymujemy prawie tyle samo żużlu i popiołu do wyniesienia
* pakowanie - 1050 kg, Big Bag od 500-1200 kg
dostępność i łatwość zakupu,


PELLET CHARAKTERYZUJE SIĘ NASTĘPUJĄCYMI WŁAŚCIWOŚCIAMI:
* średnica: 6mm +/- 1mm
* długość: 3.5cm
* wilgotność do 5%
* bardzo niska zawartość popiołu około 0,3%
* ciepło spalania około 20000 J/g
* wartość opałowa powyżej 18300 kJ
* gęstość nasypowa pow. 650 kg/m³

 
PELLET OLIMP


Nowoczesne, ekologiczne paliwo OLIMP Pellet stosowane jest przez wymagających odbiorców do ogrzewania domów, pomieszczeń mieszkalnych, zakładów produkcyjnych - zwłaszcza zlokalizowanych w centrach miast i specjalnych strefach ochronnych. Z powodzeniem zastępuje:ekogroszek, koks, węgiel i miał węglowy, gaz i olej opałowy. Produkt jest wyjątkowo wygodny w stosowaniu przez użytkownika oraz przyjazny dla środowiska zapewniając komfort sąsiedztwu i otoczeniu. Jasna barwa jest synonimem najwyższej jakości produktu.

Przyjazny Środowisku:
*Pellet OLIMP jest przyjazny środowisku - emisja CO2 w czasie spalania jest równa ilości CO2 pochłoniętego przez roślinę w czasie jej wzrostu co oznacza, że do atmosfery nie jest emitowana dodatkowa ilość CO2.
*bardzo dobre walory opałowe  ≥ 4,6 kWh/kg w stanie suchym,
*bardzo niska zawartość popiołu ≤ 0,7%
*minimalna emisja dwutlenku siarki i innych szkodliwych substancji.
*Wilgotność  ≤10%

Wysoka jakość:
Stałe kontrole pozwalają zachować wysoką jakość produktu. Pellet Olimp, jako pierwszy w Polsce, otrzymał certyfikat ENPlus A1. Tak, jak wszystkie produkty firmy Stelmet, posiada także certyfikat FSC.

Pellet Olimp oferowany jest w workach standardowej wielkości 15 kg.

Średnica pelletu: 6