Sprzedaż opału we Wrocławiu: koks

Zamów towar: Zamów     Sprawdź ceny: Cennik

 

koks1
koks2

Koks jest szaro-czarną, porowatą substancją o charakterystycznym zapachu gazów koksowniczych. Jest to paliwo, które uzyskuje się w procesie przemysłowego wygrzewania węgla kamiennego w temperaturze 600-1200 °C w specjalnie przystosowanym do tego piecu koksowniczym za pomocą gazów spalinowych (przy ograniczonym dostępie tlenu). W Tym, co odróżnia je od zwykłego węgla kopalnego jest wyższa, gdyż zawiera co najmniej 90-95% czystego pierwiastka węgla, zaś specjalne gatunki węgla przy odpowiedniej technologii mogą dawać nawet czystość rzędu 98%. W procesie koksowania z surowego węgla usuwane są gazy, ciecze, substancje łatwo topliwe (np. siarka), oraz inne substancje (głównie organiczne) ulegające rozkładowi w tych temperaturach.

Od zwykłego węgla kopalnego koks odróżnia wysoka zawartość czystego pierwiastka węgla – sięgająca około 90-95%. Najnowsze technologie umożliwiają również wytworzenie specjalnych odmian posiadających zawartość dochodzącą nawet do 98%.

Koks znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim jako materiał opałowy służący do rozpalania wielkich pieców w hutach, jak też opalanie kotłów grzewczych w kotłowniach, warsztatach oraz gospodarstwach indywidualnych. Głównymi zaletami tego wysokiej jakości paliwa jest wyższa wartość opałowa oraz wolniejsze spalanie w porównaniu do węgla kamiennego, przez co nie wymaga on tak częstego uzupełniania.

Parametry spalania:

- wartość opałowa - > 27 MJ/kg
- zawartość popiołu - 5%
- spiekalność - poniżej 10
- zawartość siarki -< 0,4 %

Koks można u nas u nas kupić luzem, bądź workowany.

Szczegółowa ofertę znajdą Państwo w cenniku.

Koks workowany sprzedajemy spakowany w worki po 25 kg, każdy worek jest ważony z dokładnością do 0,3 kg. Towar pakujemy w worki foliowe albo jutowe.

Poza wysokiej jakości koksem, nasza firma prowadzi również sprzedaż najwyższej klasy węgla kamiennego i brunatnego, materiałów drewnopochodnych, jak chociażby brykiet drzewny oraz doskonałej jakości czeski ekogroszek. Jesteśmy jednym z największych na rynku krajowym sprzedawcą ekogroszku.

Przygotowany do wysyłki towar jest pakowany na palecie typu Euro. Tona koksu to 40 worków ułożonych na palecie i ostreczowanych ( owiniętych folią). Taka forma wysyłki nie tylko ułatwia transport, ale również przechowywanie u klienta.

Cena zawiera podatek VAT i jest ceną dla podmiotów zwolnionych z akcyzy, do których zgodnie z ustawą z dnia 06 grudnia 2008r. o Podatku Akcyzowym z późniejszymi zmianami, należą:

- Art. 31a.2 pkt 3 – Wyroby węglowe zużywane przez gospodarstwa domowe, organy administracji publicznej, jednostki Sił Zbrojnych RP, podmioty systemu oświaty, żłobki i kluby dziecięce, podmioty lecznicze o działalności leczniczej, jednostki organizacyjne pomocy społecznej, organizacje o działalności pożytku publicznego i wolontariacie*

- Art. 31a 2 pkt 6 – W pracach rolniczych, ogrodniczych, hodowli ryb i leśnictwie.

 Dla pozostałych podmiotów naliczana będzie akcyza w wysokości 35 zł 20 gr. netto do każdej tony.

Oprócz koksu oferujemy również sprzedaż węgla kamiennego i brunatnego oraz materiałów drewnopochodnych, w tym brykietu drzewnego. Nasza firma jest jednym z największych sprzedawców ekogroszku w kraju.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym całym asortymentem